TRITON rock band

Stránky rockové kapely TRITON

Trocha historie

2005 - 2008

Restaurace „Charlie Pub“ v Sokolově byla tím pravým místem pro comeback...

 

 

 

 

2005
Triton nadále jen zkoušel bez jediného vystoupení. Na půl roku se stal členem kapely sólový kytarista Ladislav Michajliv z Annenské Vsi, ale ta hlavní změna přišla v listopadu. Ze skupiny „Rechmen“, kde hrál i bývalý „tritoňák“ Milan Chmelenský, postupně přišli do Tritonu ostatní tři zbývající členové skupiny: Bubeník Petr Mecner z Lokte, zpěvačka Pavlína Zelenková ze Sokolova a sólový kytarista Jiří Řezníček z Chodova.

2006
Po řadě zkoušek na Tisové postupně skončila s kapelou pro nedostatek času Pavlína Zelenková a Petr Mecner, který se stěhoval za studiem do Olomouce. Za bicí nástroje zasedl po dvanácti letech opět Zdeněk Sýkora. Kapela často zkoušela jen ve třech bez kláves.

2007
Další poklidný rok ve zkušebně byl pro kapelu přerušen výpovědí. Triton byl nucen se stěhovat a navíc v září skončil i klávesák Petr Richter. Nejprve byla aparatura uskladněna do garáže a až koncem roku se stěhovala zase do Hornického domu v Sokolově. Skupina se rozhodla přijmout bubeníka Jana Martince ze Sokolova, člena orchestru Sokrat, kde hraje na saxofon a klarinet. Zdeněk Sýkora se kromě sólového zpěvu věnoval i hře na kytaru.

2008
V dubnu se vrátil po šesti letech do Tritonu zpěvák a hráč na klávesy Milan Chmelenský z Chodova, a tím byla pro tento rok sestava uzavřena. Po několika měsících došlo i na první vystoupení (od roku 2000). Restaurace „Charlie Pub“ (dříve Florenc) v Sokolově byla tím pravým místem pro comeback. S Tritonem si zazpívala nejen zpěvačka Pavlína Zelenková, ale i její otec Pavel Zelenka.

Napsal: Milan Chmelenský

 
O stránky pečuje: Jan Martinec