TRITON rock band

Stránky rockové kapely TRITON

Trocha historie

2000 - 2004

Vystoupení Tritonu na vzpomínkovém koncertu Petra Nováka v Lokti v roce 2000 bylo na dlouhý čas poslední...

 

 

 

2000
Jedno jediné vystoupení Tritonu na 2.ročníku vzpomínkového koncertu na Petra Nováka v Lokti bylo na dlouhý čas poslední. Nečekaný náhlý odchod Martina Scherbauma znamenal velkou změnu pro dva zbývající členy skupiny. Vedle Tritonu v Lokti zahrála skupina Kontakt a Karel Kahovec z Prahy.

2001
Kytaristé Zdeněk Sýkora a Miloslav Šťástka se rozhodli obnovit alespoň částěčně starou sestavu Tritonu a tak oslovili Milana Chmelenského a Jiřího Řezníčka, kteří nabídku přijali a přivedli s sebou i bubeníka skupiny Farewell Romana Jurka z Chodova. Změnou byla výměna nástrojů. J.Řezníček na místo kytary začal hrát baskytaru a M.Chmelenský na místo baskytary hrál klávesy. Od dubna začala skupina zkoušet nový repertoár, ale už v červnu zaznamenala první odchod. Triton z rodinných důvodů opustil Miloslav Štástka, který v této kapele hrál nepřetržitě více jak 21,5 roku! Skupina zůstala bez sólové kytary až do konce roku.

2002
V tomto roce se už od začátku Tritonu příliš nedařilo a personální změny byly velmi časté. Nejenom že za celou dobu nebylo možné najít kytaristu, ale navíc opustil v březnu skupinu Milan Chmelenský. V květnu se na několika zkouškách objevil kytarista Pavel Gárlík z Chodova a na krátký čas baskytarista Ivo Hrbek. V červenci přišel do Tritonu kytarista Jiří „Markýz“ Horák z Chodova, ale ani to nebyla konečná sestava. V září skončil bubeník Roman Jurek, kterého v dalších měsících nahradil Josef Mojtek ze Staré Role. Ale i on v prosinci t.r. skončil, stejně jako Jiří Horák.

2003
Z důvodů nečinnosti opustil Triton v únoru i Jiří Řezníček. Ze zkušebny v MDK se stal spíše sklad aparatury. Zdeněk Sýkora se znovu spojil s Ivo Hrbkem a v druhé polovině roku přizvali ke spolupráci bubeníka Milana Brože. Oba hrávali ve skupině „Pozdě“.

2004
V květnu skončil Milan Brož, který odjel do Anglie a na jeho místo přišel bubeník Miloslav Janíček ze Sokolova. Triton přijal po čase i hráče na klávesy. Stal se jím Petr „Tasman“ Richter z Kynšperka, který hrál také v duu „Medium“. Celá kapela se koncem roku přestěhovala z Hornického domu do zkušebny Elektrárny Tisová.

Napsal: Milan Chmelenský

 
O stránky pečuje: Jan Martinec