TRITON rock band

Stránky rockové kapely TRITON

Trocha historie

1995 - 1999

V únoru roku 1995 skončil po devíti letech hraní s Tritonem baskytarista Milan Hejna, který hudby zanechal a začal se věnovat podnikání. Skupina se rozhodla zůstat jen ve třech...

 

 

 

1995
V měsíci únoru skončil po devíti letech hraní s Tritonem baskytarista Milan Hejna, který hudby zanechal a začal se věnovat podnikání v oboru obchod a servis domácích elektro spotřebičů. Skupina se rozhodla zůstat jen ve třech. Baskytaru v kapele nahradil na klávesové nástroje Martin Scherbaum. Triton měl jen 7 vystoupení v D-klubu a v sokolovském ZK ČSD ve Hvězdě.

1996
Jenom 4x si Triton zahrál v tomto roce. V Kynšperku, Františkových Lázních, Citicích (Ples šermířů) a na plese ČD ve Hvězdě.

1997
Stejný rok jako předešlý. Jen 4 vystoupení v Hornickém domě v Sokolově, ve Hvězdě a na Růžáku v Karlových Varech.

1998
Největší změnou v tomto roce bylo stěhování Tritonu. Po 20 letech byla skupina nucena opustit prostory ZK Hvězda. kde došlo ke změně majitele. Nová zkušebna se našla na Přátelství v Citicích. Za celý rok odehráno 5 vystoupení v sokolovské Hvězdě (Ples šermířů), Annenské Vsi, Kynšperku a v Citicích. Velmi smutnou událostí bylo úmrtí bývalého klávesáka a houslisty skupiny Miroslava Schradera, který v prosinci t.r. ve svých 47 letech zemřel.

1999
V březnu nového roku opět stěhování. Z Přátelství se Triton přesunul do MDK (Hornický dům) v Sokolově. Skupina si zahrála jen 2x a to v Šindelové a v přírodním divadle v Lokti na 1.ročníku vzpomínkového koncertu na Petra Nováka, kde ale vystoupila jen jako duo, bez kláves. Jako host si s Tritonem zabubnoval Jan „Číča“ Chlebuš ze skupiny Kontakt. Zahráli další regionální kapely: Kontakt, Farewell, Proměny a Pokus.

Napsal: Milan Chmelenský

 
O stránky pečuje: Jan Martinec