TRITON rock band

Stránky rockové kapely TRITON

Trocha historie

1985 - 1989

V roce 1985 odehrál Triton nejvíce večerů v kavárně v Rotavě, ale také v obnoveném Českém domě, v kavárně Hornického domu v Sokolově a v hotelu Praha v Kraslicích...

   

 

1985
V tomto roce odehrál Triton nejvíce večerů v kavárně v Rotavě, ale také v obnoveném Českém domě, v kavárně Hornického domu v Sokolově a v hotelu Praha v Kraslicích. V plesové sezóně hrál např. v Dolních Nivách a Libavském Údolí. Celkem to bylo 83 vystoupení. Neočekávanou změnou v sestavě byl náhlý odchod kytaristy Jiřího Řezníčka z rodinných důvodů. Od září tedy hrála kapela až do konce roku ve čtyřech. Jako každé dva roky absolvoval Triton další přehrávky v ZK Přátelství v Citicích. Příjemnější ale byla účast již na 5.celostátní přehlídce skupin na železnici v Chomutově, kde Triton získal cenu ÚKDŽ Praha

1986
Už v lednu oznámil baskytarista Milan Chmelenský své skončení se skupinou z osobních důvodů. V kapele hrál 7 roků. Na jeho místo přišel Milan Hejna ze Sokolova, bývalý hráč skupin Meteor a Atica. V nové sestavě odehrála kapela celý rok v kavárnách Karpinsk v Sokolově, v Habartově, v Rotavě a Rytířské vinárně v Lokti. Celkem rekordních 106 vystoupení. Záskok si s kapelou zahrál Ivan Janiš.

1987
Nový rok začal pro Triton v kavárně Společenského domu v Habartově, dále pak v kavárně Severka v Kraslicích, v Rotavě a v sokolovském Karpinsku. Od července hrála skupina v pěti, neboť se vrátil kytarista Stanislav Glos. Na 6.ročníku celostátní přehlídky hudebních skupin na železnici v Chomutově získal Triton cenu ZKŽ Chomutov za interpretaci vlastních skladeb + uznání Standovi Glosovi. Za celý rok celkem odehráno 88 vystoupení.

1988
Nejvícekrát mohli posluchačí skupinu slyšet v kavárně v Habartově a dále pak opět v Severce v Kraslicích. Celkem 77 vystoupení včetně stále povinných přehrávek. V červenci emigroval do Německa Stanislav Glos a Triton zas pokračoval ve čtyřech. V srpnu hrál na záskok se skupinou baskytarista Zdeněk Michalík.

1989
Celkem deset měsíců odehrála skupina v kavárně v Habartově a v říjnu si odskočila na dvě vystoupení do Chomutova na již 7.ročník celostátní přehlídky kapel na železnici, kde získala cenu ÚKDŽ Praha + cenu pro Zdeňka Sýkoru za vokální projev. Tentokrát beze změny v sestavě odehrála 77 vystoupení.

Napsal: Milan Chmelenský

 
O stránky pečuje: Jan Martinec