TRITON rock band

Stránky rockové kapely TRITON

Trocha historie

1982 - 1984

Celkem 76 vystoupení a další personální změny čekaly v roce 1982 skupinu Triton...

   

 

1982
Celkem 76 vystoupení a další personální změny čekaly tento rok skupinu Triton. Ta vystoupení byla odehrána především v Rytířské vinárně Bílý kůň v Lokti a v sokolovském Karpinsku. Po dubnovém odchodu Jiřího Řezníčka na vojnu se kytary chopil navrátilec Petr Radkov a od srpna do října byl přijat pátý člen, hráč na klávesy Bohuslav Jašek. Postupně však oba jmenovaní ze skupiny odešli. Naopak do Tritonu se vrátil technik Radek Holub. Jako hosté si zahráli nebo zazpívali: Milan Gössl, Zdeněk Kompánek, Jan Haško, Radek Holub, Jiří Bärtl.

1983
V tomto roce se Triton nacházel ve fázi hledání nové cesty, a od ledna přijal do svých řad nového kytaristu Stanislava Glose z Habartova. Jen osmkrát si skupina zahrála včetně dalších nových přehrávek na Tisové, opět v divadle nebo na Zámku v Sokolově. Nejzajímavější byly ale dvě vystoupení na třídenní 4.celostátní přehlídce kapel na železnici v ZKŽ v Chomutově. Triton zde získal cenu OVOS Ústí n.L. když lépe hodnocena byla už jen skupina Nomen z Brna.

1984
Svá živá vystoupení začal Triton v tomto roce v ZK ČSD ve Hvězdě a také tam odehrál i to poslední. Mimo to se znovu objevil v Rytířské vinárně v Lokti a v hotelu Tatran v Horním Slavkově. Celkem sečteno: 64 vystoupení. Znovu se ale kapele nevyhnuly změny v sestavě. Koncem května skončil Stanislav Glos a na jeho místo se vrátil z vojny Jiří Řezníček. Od října přijal Triton do svých řad hráče na klávesy a housle Miroslava Schradera z Habartova, který do té doby hrával se skupinami Meteor a Trefolk. Několikrát zaskakoval za bicími Josef Ševčík.

Napsal: Milan Chmelenský

 
O stránky pečuje: Jan Martinec